SZKOŁA  PODSTAWOWA  nr 8

im. Jana Pawła II w Chojnicach

23 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach spotkali się uczniowie szkół chojnickiego powiatu
– Brus, Nowej Cerkwi oraz szkół z terenu Chojnic – Szkół Podstawowych nr 1 i nr 8 oraz Szkoły Katolickiej,
by rywalizować o zwycięstwo w Powiatowym Konkursie Frazeologicznym „Mądrej głowie dość dwie słowie”.

18 uczestników konkursu miało za zadanie rozwiązać test składający się ze 100 zadań zamkniętych.
Dla niektórych uczniów była to przysłowiowa bułka z masłem i z uśmiechem na ustach sprawnie rozwiązywali test.
Byli też tacy, którzy poczuli, że trafiła kosa na kamień i zmagali się w pocie czoła z kolejnymi zadaniami.
Na szczęście nikt nie uciekł, gdzie pieprz rośnie.  Komisja złożona z nauczycieli wszystkich szkół również stanęła na wysokości zadania,
gdyż najpierw argusowym okiem spoglądała na konkursowiczów, a potem w ekspresowym tempie sprawdziła testy.
Po krótkiej przerwie nastąpiła historyczna chwila, bowiem po raz ostatni po zwycięski laur sięgali gimnazjaliści.

Panem placu, czyli zwycięzcą została w tym roku uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach - Marta Zachwieja.
Tuż za nią uplasował się Dominik Prusiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach,
a trzecie miejsce zajął Oskar Werski z tej samej szkoły.
Żaden z uczestników konkursu nie wyszedł z pustymi rękoma
– oprócz dyplomów wszyscy otrzymali nagrody książkowe.

> 22 Maj 2018    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena